Agnieszka Duda
Trener

Z wykształcenia magister fizjoterapii. Jest licencjonowanym instruktorem tańca sportowego o kierunku taniec towarzyski, a także instruktorem zumby i fitnessu. Ze sportem była związana od dziecka: przez 3 lata jeździła na łyżwach, a przez 5 lat pływała. Uczęszczała do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Oświęcimiu. Pierwsze kroki taneczne stawiała na parkiecie już w przedszkolu mając 5 lat. Była wieloletnią tancerką formacji tanecznej „Swing” w Oświęcimskim Centrum Kultury prowadzonej przez Romę Makarewicz. Później doskonaliła swoje umiejętności techniczne w parach indywidualnych w klubach tanecznych takich jak: „Ragtime” Kęty, „Pałac Młodzieży” Katowice, „Marengo” Dąbrowa Górnicza, „Szkoła Tańca Gutovskyi” Gliwice.

Obecnie posiada najwyższą klasę krajową A w tańcach standardowych i latynoamerykańskich. Równocześnie jest pierwszą Oświęcimianką, która zdobyła A klasę w obu stylach tanecznych. Swoje umiejętności taneczne zawdzięcza wielu polskim trenerom, u których się szkoliła. Należą do nich m.in.:

Roma Makarewicz
Małgorzata i Dariusz Wiewiórka
Henryk Kosubek
Adam Słabiak
Maciej Zahorodny
Dorota i Sergiu Rusu
Marek i Kinga Fiksa
Justyna Hawkins
Iwona Golczak
Anna i Lech Romankiewicz
Magda i Piotr Kordaszewscy
Igor Gutovskyi

Ponadto uczestniczyła również w szkoleniach z zagranicznymi instruktorami:

Slavik Klyklyvyy
Pino Magnelli
Carolyn Smith
Asis Khadjeh-Nouri
Siscu Pérez
Andrea i Sara Ghigiarelli

Rozwijała swoje umiejętności taneczne również w innych stylach tanecznych biorąc udział w warsztatach tańca współczesnego (Międzynarodowe Konferencje Tańca Współczesnego i Festiwale Sztuki Tanecznej w Bytomiu przy Śląskim Teatrze Tańca), dancehall, reggeton. Ostatnią miłość taneczną odkryła w zouk’u, którą oprócz swojej głównej dyscypliny – taniec towarzyski – rozwija na licznych warsztatach i obozach tanecznych w Polsce i za granicą m.in. takich jak:

– Brasilesia Connection (Katowice),
– Summer Zouk Time (Chorwacja),
– Silesian Zouk Fesival (Katowice)
– Prague Zouk Marathon (Praga)
– El sol Zouk Festival (Warszawa)

– West Zouk Time (Brno).

Od wielu lat swoje umiejętności rozwija również jako instruktor tańca. Uczy dzieci od 2 roku życia w przedszkolach i szkołach, oraz osoby dorosłe. Bierze czynny udział w kursach doszkalających trenerów w zakresie psychologii sportu.